Co dalej z Polakami pracującymi w Niemczech?!

straż graniczna

fot. klodzko.express-miejski.pl

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował o wzmożonych kontrolach na granicach kraju. Z kolei Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało listę przejść granicznych, które będą obsługiwane w czasie walki z koronawirusem.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na 10 dni  z możliwością przedłużenia o kolejne 20 zostanie przywrócona pełna kontrola na granicach Polski. Z kolei powracający do kraju Polacy będą poddani obowiązkowej kwarantannie.

Tymczasem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało rozporządzenie, w którym poinformowało o otwartych przejściach granicznych. Okazuje się, że samochodem granicę będziemy mogli pokonać najbliżej w Świecku lub Krajniku Dolnym. Dla ruchu kołowego zamknięto przejście w Kostrzynie nad Odrą, gdzie można będzie jedynie przejść tylko pieszo.

Co z Polakami pracującymi w Niemczech? Okazuje się, że Ci nie będą musieli przechodzić obowiązkowej kwarantanny. – Jeśli ktoś pracuje za granicą, to przy powrocie do Polski nie będzie przechodził kwarantanny – poinformowała nas przed chwilą Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody lubuskiego. By jednak osoba pracująca za granicą nie musiała przechodzić 14-dniowego odosobnienia, będzie musiała udowodnić, że pracuje poza granicami Polski – możemy przeczytać w Gazecie Lubuskiej.

źródło: gazetalubuska.pl/własne

Zobacz także...