Bezpłatne badania USG dzieci w Dębnie

Gmina Dębno zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat na bezpłatne badania USG, które odbędą się przy współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda. Badania odbędą się w dniach 31 marca oraz 1 kwietnia. Zapisy zaplanowano na 16-18 marca.

– Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Odbędą się w ramach Ogólnopolskiego Programu „Nie nowotworom u dzieci”, realizowanego od 2005 roku przez Fundację. W naszej gminie mobilny ambulans pojawi się po raz czwarty. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla wymienionej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Zapisy odbędą się w dniach 16-18 marca w godzinach od 09:00 do 14:00. Należy zadzwonić pod numer 95 769 13 42. – Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Przy rejestracji będzie trzeba podać PESEL dziecka – dodano.

Zobacz także...