Zadbajmy wspólnie o porządek w gminie Dębno

Urząd Miejski Dębno

fot. Mateusz Kowalczyk

Gmina Dębno za pośrednictwem swojego oficjalnego fanpage opublikowała post dotyczący wspólnego utrzymania porządku na naszym terenie.

– Wśród wielu celów na ten rok, postawiliśmy sobie dwie bardzo istotne kwestie dotyczące naszego codziennego życia: bezpieczne przejścia dla pieszych oraz czystość i estetykę miasta i gminy. Dziś o tym drugim – estetyka i czystość. Kilkunastu pracowników gminy i PUK utrzymuje przez cały rok porządek w naszej gminie. Idą na to gigantyczne pieniądze. Będziemy te akcje sukcesywnie pokazywać i prosić Was o wskazywanie miejsc, które wymagają uprzątnięcia, odkrzaczenia, drobnej naprawy itd. Wynika to z tego, że nasi pracownicy nie zawsze są w stanie szybko dotrzeć w każde miejsce, nie o każdym miejscu wymagającym posprzątania wiedzą – napisano w oficjalnym komunikacie.

– Proszę jednocześnie, żeby to publicznie pokazywać, bo to nie jest żadne „chwalenie się”. To jest piękny przykład tego, że zamiast narzekać – podejmuje się działania. I na koniec prośba, nie piszcie zaraz: „od tego są służby”, „płacę za śmieci, więc niech sprzątają”, „więcej kamer” itd. Od takiego gadania czyściej nie będzie. Będzie czyściej jeśli sami o to zadbamy, upomnimy innych, damy własny przykład, a jeśli coś przerasta nasze możliwości – zgłoście to nam, a my się tym zajmiemy – dodał Burmistrz Grzegorz Kulbicki.

Jednocześnie podano przykłady miejsc, które w minionym tygodniu zostały uprzątnięte. Wśród nich znalazło się między innymi przy ulicy Sportowej, na terenie pomiędzy Bricomarche a osiedlem Waryńskiego, czy obszarze po byłym przedszkolu na ul. Mickiewicza. W tym tygodniu zaplanowano między innymi sprzątanie Parku Miejskiego i osiedla Waryńskiego.

Zobacz także...