Co z jakością obsługi medycznej szpitala w Dębnie?

szpital w dębnieW ostatnich dniach po raz kolejny zrobiło się głośno na temat funkcjonowania Szpitala w Dębnie. Nie chodzi tu jednak o rosnący dług placówki, a o jakość obsługi medycznej. Temat podjął na swoim profilu mieszkaniec miasta, Andrzej Sobieski.

– Dużo mówi się na temat szpitala i jego przyszłości. Jednak unika się poruszenia tematu jakości obsługi medycznej na niektórych jego oddziałach, a zwłaszcza na oddziale wewnętrznym. Według mnie możnaby ten oddział nazwać równie dobrze ” przejściem na drugi świat „, ponieważ obsługa tam woła o pomstę do nieba – napisał Andrzej Sobieski na swoim facebookowym profilu.

Temat był poruszony na jednej z sesji Rady Miejskiej, gdzie również głos w sprawie zabrała ta sama osoba. – Obsługa tam wbrew temu co twierdzi zarząd szpitala wygląda tak, że wszczęte jest przeciw nim śledztwo prokuratury o zaniedbanie swoich obowiązków. Dziś kolejny niewyjaśniony nagły zgon po którym lekarz dyżurujący Pani ” doktor ” Pł….. pomimo zapisów w ustawie, odmówiła udostępnienie dokumentacji medycznej najbliższej rodzinie. Nawet interwencja policji nic nie pomogła – dodał. Poniżej możecie zobaczyć cały post napisany przez Andrzeja Sobieskiego. Pod nim pojawiło się sporo komentarzy, w którym mieszkańcy naszego regionu zgadzają się ze słowami autora.

Zobacz także...