Ks. Henryk Łącki wyróżniony medalem KEN

fot. debno.pl

11 października w ramach obchodów Dnia edukacji Narodowej na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.

– Podczas uroczystości Dyrektor Ogniska Wychowawczego „NASZ DOM”, Niepublicznego Przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko oraz Salezjańskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „NASZ DOM” działających przy Parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie ksiądz Henryk Łącki odebrał z rąk wiceministra edukacji Pana Macieja Kopcia „Medal Komisji Edukacji Narodowej” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania – możemy przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębnie.

– Dzięki Księdza codziennej służbie podopieczni Salezjańskich Placówek w Dębnie mają szansę wyrosnąć na wartościowych i mądrych ludzi. Mogą rozwijać i wzmacniać w sobie zdolności rozróżniania dobra od zła oraz umiejętności opowiadania się po stronie prawdy i piękna. Księdza słowo i osobisty przykład jest światłem, które prowadzi ich na drodze ku przyszłości – podsumowano.

Zobacz także...