WIDEO: MSWiA przejmie Szpital w Dębnie

Szpital w Dębnie już niebawem będzie miał nowego właściciela. W piątek odbyło się spotkanie władz gminy, powiatu, MSWiA, posłów, a także pracowników szpitala. Umowa ma zostać podpisana już w przeciągu najbliższych dziesięciu dni.

–  Intensywne prace nad przejęciem szpitala w Dębnie przez szpital MSWiA trwają od sierpnia. Wtedy podpisano list intencyjny w tej sprawie. To kolejne już rozwiązanie, jakie ma uratować placówkę, której personel nie kryje, że jest w sytuacji patowej. Długi szpitala wynoszą już ponad 13 milionów złotych i stale rosną. Placówka straciła płynność finansową, a warunkiem przejęcia jej przez szpital MSWiA jest jej oddłużenie – możemy przeczytać na stronie internetowej szczecin.tvp.pl.

Szczecińscy dziennikarze przygotowali materiał z piątkowego zebrania w szpitalu. – Jesteśmy ze swojej strony gotowi na podpisanie tej umowy, przelanie odpowiednich środków. Mogę tylko się cieszyć, że szpital w Dębnie zostaje, a pracy absolutnie nikt nie traci – powiedział Grzegorz Kulbicki, burmistrz Dębna.

Zobaczcie materiał wideo z wydarzenia, klikając TUTAJ.

Zobacz także...