Uczeń ze Smolnicy z medalem Pucharu Polski

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy Adam Adamowicz wystartował  w Koźminku w Finale Pucharu Polski i Mistrzostwach Polski KZ LZS w Kolarstwie Szosowym. Adam w kategorii ŻAK chłopcy zajął trzecie miejsce w jeździe indywidualnej i dziesiąte we wspólnym wyścigu.

Rywalizacje kolarzy odbyły się na dwóch różnych trasach. W sobotę 14 września jazda indywidualna (dystans 5,1 km) na czas, a w niedzielę 15 września wyścigi ze startów wspólnych (17 km). W zawodach indywidualnych w kategorii Żak zgłoszono 44 zawodników, wyścig ukończyło 35. Adam z czasem 8m39s zdobył brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski. Na drugi dzień wystartował w wyścigu wspólnym zajmując wysoką dziesiątą pozycję, na 48 zawodników, którzy ukończyli to współzawodnictwo. To wielki wyczyn, który zawdzięcza wielu treningom i ciężkiej pracy.

Adam Adamowicz jest uczniem siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy. Od zawsze lubił jazdę na rowerze i startował amatorsko w różnych zawodach. Od lipca jest zrzeszony w grupie kolarskiej Piast Szczecin i posiada licencję Polskiego Związku Kolarstwa w kategorii Żak. Mistrzostwa w Koźminku były jego drugimi profesjonalnymi zawodami, które przyniosły mu duży sukces.

źródło: debno.pl