Wygrana Dębu Dębno z Morzyckiem Moryń

stadion miejski dąb dębno

fot. Maciej Sadłowski

Dąb Dębno na inaugurację sezonu 2019/2020 wygrał na wyjeździe 2-1 z Morzyckiem Moryń. Bramki dla biało-zielonych zdobywali Damian Kuśnierczak i Grzegorz Korczyński.

Niedzielne widowisko rozpoczęło się znakomicie dla zawodników Dębu Dębno, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Damian Kuśnierczak wykorzystał z zimną krwią błąd obrońców gospodarzy, pewnie pokonując bramkarza. Napastnik chwilę później po raz kolejny zagroził rywalom, lecz tym razem golkiper z Morynia zdołał sparować futbolówkę przed siebie.  Przed przerwą dwukrotnie strzelał również Dmytro Voloshyn, ale jego bomby z dystansu nie znalazły drogi do bramki.

Morzycko po przerwie starało się doprowadzić do wyrównania, jednak to goście z Dębna byli konkretniejsi. Groźnie zrobiło się po centrze Kuśnierczaka i uderzeniu Voloshyna, piłka zatrzymała się jednak na słupku. Na gole musieliśmy czekać do końcowej fazy starcia. Najpierw Ukrainiec prostopadłym podaniem uruchomił Grzegorza Korczyńskiego, który z zimną krwią przelobował bramkarza, podwyższając prowadzenie. Radość Dębue nie trwała długo, ponieważ kilkadziesiąt sekund później Morzycko strzeliło kontaktowego gola, a tym razem przelobowany został Andrzej Swakowski. Ostatecznie biało-zieloni dotrwali do końca i wracają do Dębna ze zwycięskimi trzema punktami!

MORZYCKO MORYŃ 1-2 (0-1) DĄB DĘBNO
Bramki: ? 82′ (Morzycko) – Kuśnierczak 8′, Korczyński 80′ (Dąb)

Dąb Dębno: Andrzej Swakowski – Łukasz Gryciak, Kacper Kreft, Paweł Majewski, Mateusz Niedźwiecki – Piotr Linkiewicz, Konrad Woźniak (75′ Patryk Landowski), Dmytro Voloshyn – Jacek Jarecki (67′ Grzegorz Korczyński), Piotr Płuska (60′ Mateusz Żugaj), Damian Kuśnierczak (84′ Bartosz Potapiński).

Zobacz także...