MSWiA przejmie Szpital w Dębnie!

szpital w dębnieNiebawem Szpital MSWiA ze Szczecina przejmie szpital w Dębnie. W czwartek oficjalnie podpisano list intencyjny w tej sprawie – poinformowało Radio Szczecin.

Warunkiem przejęcia szpitala w Dębnie jest spłacenie zaległości na ponad 10 milionów złotych. Pieniądze na ten cel przeznaczą gmina Dębno i Powiat Myśliborski. Mamy plan, jak zagospodarować szpital w Dębnie – mówi dyrektor szpitala MSWiA w Szczecinie Paweł Bakun w rozmowie z dziennikarzem Radia Szczecin. – My dokonując odpowiedniej, a przy tym bardzo korzystnej dla pacjentów i mieszkańców dywersyfikacji świadczeń, czyli koncentrując się na działalności zabiegowej, szpitalnej, często wysoko specjalistycznej, bo takim jesteśmy szpitalem w Szczecinie, będziemy mogli zwiększyć dostępność do lekarzy specjalistów czy to w Gryfinie, czy to w Dębnie.

Burmistrz Grzegorz Kulbicki zapewnił, że ma środki na oddłużenie placówki i tego samego oczekuje od Starosty Powiatu Myśliborskiego. – To ważny dzień dla szpitala w Dębnie, jeszcze niedawno na ratowanie placówki zbierano pieniądze przez internet – mówi jego prezes Krzysztof Prętnicki. – Dzisiejszy dzień jest przełomowy, bo ranga tego szpitala wzrasta – podsumował.

źródło: Radio Szczecin

Zobacz także...