Inwestycje i plany Szpitala w Dębnie

szpital w dębnieW ostatnich dnia za pośrednictwem facebooka Szpitala w Dębnie możemy dowiedzieć się o kolejnych inwestycjach i planach placówki. Powstanie między innymi „Okno Życia”.

Obecnie w ramach modernizacji budynku B trwa remont sali na potrzeby oddziału pediatrycznego. Sala przeznaczona będzie czasowo dla oddziału internistycznego na ewentualne potrzeby związane z zabezpieczeniem festiwalu Pol’and’Rock. Ponadto zakończył się remont prosektorium, a środki na inwestycję pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Władze szpitala zainwestowały również w nowe miejsca parkingowe.  Dodatkowo uruchomiono klimatyzację na bloku operacyjnym. Sale zabiegowe na oddziałach szpitalnych zostały wyposażone w 10 klimatyzatorów. Środki finansowe na ten cel zabezpieczyła Gmina Dębno.

W planach możemy przeczytać między innymi o zmianie zniszczonego ogrodzenia, a także przekształcenia budynku po SEC na oddział rehabilitacji. – Pomieszczenia w budynku po SEC przeznaczone dla naszej rehabilitacji będą dostosowywane do potrzeb w miarę przekazywania środków finansowych przez właścicieli szpitala – podsumowano.

Zobacz także...