Rozmowy z MSWiA w sprawie szpitala

szpital w dębnieW ubiegły poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu odbyło się spotkanie udziałowców Szpitala w Dębnie z Pawłem Bakunem – dyrektorem szpitala MSWiA w Szczecinie.

– W spotkaniu uczestniczyli wspólnicy Szpitala w Dębnie (gmina i powiat) oraz zarząd Szpitala. Głównym celem było przekazanie propozycji o zamiarze przejęcia Szpitala w Dębnie przez MSWiA oraz uzyskanie wstępnej deklaracji ze strony gminy co do tego zamierzenia. Powiat taką deklarację już złożył – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie opublikowanym na facebooku gminy Dębno.

Warunkiem przejęcia szpitala przez MSWiA jest spłata wspólników dotychczasowego zadłużenia, oczywiście proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Zobowiązania po stronie gminy Dębno wyniosą około 4 miliony złotych, które Burmistrz musiałby znaleźć jeszcze w budżecie na 2019 rok.

– Wyraziłem wstępne zainteresowanie takim wariantem przejęcia, ale też poinformowałem powiat, że tym samym aktualna oferta gminy zaakceptowana przez Radę Miejską (60% udziałów dla gminy i spłata zadłużenia przez powiat na dzień 31 marca br.) traci rację bytu. Przy wspólnym stanowisku obu wspólników (przejęcie przez MSWiA) pan Paweł Bakun udał się na rozmowy do Ministerstwa. Czekamy na kolejne ustalenia – podsumowano.

Zobacz także...