Paweł Ł. skazany przez sąd w Gorzowie

Urząd Miejski Dębno

fot. Google Maps

Przemysław J. oraz Paweł Ł. zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim. Drugi z nich pełni obecnie funkcję prezesa spółki PWiK w Dębnie.

– Ten wóz, który zakupiła nam gmina, do niczego się nie nadaje. Jest kompletnie bezużyteczny. I mamy odgórny zakaz, by z niego korzystać. Stoi u nas na stanie zmarnowane 140 tys. zł – powiedział Krzysztof Świstel w rozmowie z dziennikarzem Gazety Lubuskiej. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy podkreślił, że władze Witnicy zbagatelizowały sugestie strażaków.

Prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim wszczęła postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków w trakcie zakupu samochodu strażaków.  Taki zarzut, a także poświadczenie nieprawdy w celu zdobycia dofinansowania na zakup wozu prokuratura postawiła Pawłowi Ł. (pełnił funkcję kierownika wydziału rozwoju gospodarczego), Przemysławowi J. (ówczesny wiceburmistrz) oraz Urszuli Z. (pełniła obowiązki inspektora wydziału inwestycji).

Paweł Ł. i Przemysław J. zostali uznani winnymi zarzucanych im czynów – informuje Lidia Wieliczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie. – Każdemu sąd wymierzył karę roku pozbawienia wolności, zawieszając wykonanie kary na trzy lata i oddając ich pod dozór kuratora sądowego. Orzekł wobec każdego z nich po 6 tys. zł grzywny i trzyletni zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych i związanych z gospodarowaniem finansami publicznymi – czytamy w Gazecie Lubuskiej.

Paweł Ł. oraz Przemysław J. nie przyznali się do winy. Obaj zapowiedzieli apelację. Wyrok nie jest prawomocny.

źródło: Gazeta Lubuska

Zobacz także...