Ograniczenie handlu alkoholem w nocy?

Urząd Miejski Dębno

fot. Mateusz Kowalczyk

Urząd Miejski przeprowadza konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu w gminie Dębno. Ma to związek z petycją mieszkańców ulicy Słowackiego w sprawie sklepu monopolowego otwartego 24 godziny na dobę.

– Przedmiotem konsultacji społecznych jest projekt uchwały w sprawie ograniczenia na terenie gminy Dębno godzin nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Konsultacje rozpoczną się 1 lipca. Mieszkańcy gminy będą mogli wypowiadać się do 14 lipca – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Mieszkańcy ulicy Słowackiego złożyli nie tak dawno pismo w sprawie problemów, z jakimi borykają się przez otwarty sklep monopolowy. W związku z tym Urząd Miejski postanowił zapytań mieszkańców, czy są za ograniczeniem handlu alkoholem w nocy na terenie gminy.

Ankiety dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego (kliknij TUTAJ). Wszyscy mieszkańcy mogą wziąć w konsultacjach społecznych, ich koniec zaplanowano na 14 lipca. Na tej podstawie radni będą decydować o ograniczeniu handlu alkoholem w godzinach nocnych.

Zobacz także...