Gorąca rozmowa o przyszłości szpitala!

szpital w dębnieEmocji nie brakowało na czwartkowej sesji Rady Miejskiej, w trakcie której dyskutowano głównie nad przyszłością Szpitala w Dębnie. Radni musieli zadecydować o podziale udziałów, które mieliby przejąć.

W pierwszej wersji gmina Dębno miałaby przejąć 80% udziałów, pozostając powiatowi myśliborskiemu pozostałe 20%. Włodarze miasta stwierdzili jednak, że mogą mieć problemy z uniesieniem tak dużych udziałów, a co za tym się wiąże – problemów finansowych spółki.

W trakcie jednej z komisji, przegłosowano wariant z 51% udziałami gminy Dębno i 49% udziałów powiatu. Tymczasem w trakcie sesji głosowano nad kilkoma innymi wariantami (85 – 15%, 80 – 20%, 70 – 30% i 51 – 49%). W momencie, kiedy radni odrzucali kolejne propozycje, Burmistrz Grzegorz Kulbicki zaproponował wariant 60 – 40%, który został przegłosowany.

Teraz wszystko zależy od rozmów gmina – powiat. Przedstawiciele powiatu przyznali, że byli przygotowani na wariant 80 – 20%, dlatego wypuścili obligacje, aby spłacić dotychczasowe zadłużenie.

Zobacz także...