Wychowankowie MOS Smolnica na wycieczce w Szczecinie

W środę 5 czerwca br. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Smolnicy, pod opieką wychowawców Pani Karoliny Zalewskiej, Pani Doroty Krysickiej, Pana Krzysztofa Cytrynowicza i Pana Edwarda Ochęckiego  uczestniczyli w wycieczce do Szczecina.

Już na początku dość spore emocje wśród wychowanków wywołał rejs statkiem Peene Queen po Odrze. Z jego pokładu chłopcy obejrzeli Wały Chrobrego, Kanał Grabowski, Elewator Ewa, Dok nr 5 oraz stocznie Szczecińską „Nowa” i „Gryfia”. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji. To wspaniałe miejsce, gdzie można usiąść na motocyklu, kierować tramwajem czy usłyszeć szum silników zafascynowało  naszych wychowanków różnorodnością sprzętu komunikacyjnego. Po tylu atrakcjach na chłopców czekała nieco mocniejsza dawka adrenaliny w Parku Trampolin Fun Jump.

Skokom i przewrotom nie było końca. Co niektórzy wykazywali się niebywałymi zdolnościami akrobatycznymi. Po takim ogromnym wysiłku obiad był tym, o czym wszyscy marzyli. Po sytym posiłku  chłopcy odpoczęli nieco w autokarze, którym wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Wodnym Laguna w Gryfinie. W ten upalny dzień możliwość zanurzenia się w wodzie, przejazd po zjeżdżalni czy pobyt w jacuzzi przyniósł wszystkim uczestnikom wycieczki wiele ulgi i radości. Do ośrodka chłopcy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Jak podkreślali, była to najlepsza wycieczka spośród dotychczas zorganizowanych.

Edward Ochęcki – wychowawca

Zobacz także...