Co dalej z roślinnością w Parku Miejskim?

fot. debno.pl

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych dyskutowano na temat roślinności w Parku Miejskim. Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego opublikowano specjalny komunikat w tej sprawie.

– Mieszkańcom należy się wyjaśnienie na temat zrewitalizowanych terenów zielonych w parku i nad rzeką Kosą. W ramach zadania wykonano rekultywację trawników z zastosowaniem wielogatunkowych mieszanek traw. Są zatem trawniki rekreacyjne, które będą koszone częściej, ale powstały także łąki kwietne, które będą koszone tylko dwa razy w roku. Pierwsze koszenie odbędzie się pod koniec czerwca, jak kwiaty przekwitną – napisano w komunikacie.

– Na zrewitalizowanych terenach pojawiły się łąki kwietne. – Takie łąki kwietne są obecnie bardzo modnym sposobem zagospodarowania terenów miejskich. Jest bardzo funkcjonalna, wspiera owady, zwłaszcza pszczoły, które są zagrożone. Wyższa roślinność jest w stanie wyłapać także więcej pyłów komunikacyjnych w sezonie wegetatywnym. Ponadto łąka jest zbiorowiskiem roślin kwitnących wytwarza głęboki system korzeniowy dzięki czemu magazynuje o wiele więcej wody – podsumowano.

Zobacz także...