IV Festyn Rodzinny w MOS Smolnica

W sobotę 25 maja br. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Smolnicy odbył się IV Festyn Rodzinny. To cykliczne spotkanie wychowanków, ich rodziców i bliskich z wychowawcami i nauczycielami.

W tym roku festyn został poprzedzony uroczystością przystąpienia do I komunii świętej 11 wychowanków, którzy pod kierunkiem ks. proboszcza Marka Romańczuka przygotowywali się do niej wiele miesięcy.

Po powrocie z kościoła wychowankowie zaprezentowali swoim bliskim bardzo ciekawą część artystyczną: były wiersze, piosenki, skecze i inscenizacja o tematyce ekologicznej. Dyrektor Krzysztof Maciaszek dziękując wszystkim za przybycie złożył również życzenia wszystkim mamom w przeddzień ich święta.

W tym roku festyn został wzbogacony udziałem Pana Macieja Krzeptowskiego, wielkiego podróżnika, żeglarza i przyjaciela szkoły, który wraz z małżonką Janiną otworzyli wystawę fotograficzną ukazującą piękno miejsc odwiedzanych w czasie wielu rejsów po Oceanie Atlantyckim. Po wystawie wszyscy zostali ugoszczeni kawą, herbatą i ciastem.

Jak co roku odbyły się również sportowe potyczki rodzinne. Wśród konkurencji był rzut beretem, strzelanie z wiatrówki, skoki przez skakankę, rzut woreczkiem do wiadra oraz strzały do bramki. I miejsce i Puchar Dyrektora MOS zdobył Kamil Denis z mamą Haliną, II miejsce zdobył Kacper Burdziuk z tatą Wiesławem a III miejsce zdobył Szymon Narolski z mamą Agnieszką.

Przez cały czas każdy uczestnik festynu mógł skorzystać z przejażdżki samochodami wojskowymi z Grupy Militarnej, której przewodził Pan Tomasz Pawłowski. Młodsi mogli skorzystać z dmuchanych zamków udostępnionych przez Pana Radosława Nowickiego. Słodką watą cukrową częstował wszystkich Pan Seweryn Susicki. Każdy mógł uczestniczyć w loterii fantowej przygotowanej i prowadzonej przez wychowawców. Strzelając z wiatrówki,  można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Dla wszystkich zgłodniałych była również smaczna zupa gulaszowa oraz pieczona kiełbasa.

W ocenie wszystkich uczestników tegoroczny festyn to wspaniałe wydarzenie, który podkreśla współdziałanie wychowawców i nauczycieli z wychowankami, ich rodzicami i bliskimi prowadzące do wyeliminowania złych zachowań .

Należy podkreślić również udział Pani Katarzyny Wolnik-Sayna, dziennikarki Radia Szczecin, która przygotowując reportaż rozmawiała z wychowankami, rodzicami i kadrą pedagogiczną.

Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom i nauczycielom Zespołu Szkół i Placówek w Smolnicy za zaangażowanie w przygotowanie i realizację IV Festynu Rodzinnego.  Mam nadzieję, że kolejne festyny będą równie udane jak tegoroczny.

Edward Ochęcki – wychowawca

Zobacz także...