Rusza budowa obwodnicy Myśliborza

roboty drogowe

fot. warszawa.pl

Mieszkańcy Myśliborza już niebawem będą mogli cieszyć się z rozpoczętej budowy obwodnicy miasta. W minionym tygodniu podpisano umowę – poinformowali dziennikarze TVP 3 Szczecin.

– Drogowcy wejdą na plac budowy w ciągu dwóch tygodni. Nowa droga wyprowadzi ruch ciężarowy z miasta, co znacznie poprawi bezpieczeństwo […]. To prawdopodobnie jedyny taki przypadek w Polsce. Jadące przez Myślibórz tiry muszą zjeżdżać ze swojego pasa i omijać średniowieczną bramę, bo po prostu się pod nią nie mieszczą. Żeby nie doszło do kolizji setki ciężarówek dziennie jeździ pod prąd – czytamy na stronie internetowej szczecin.tvp.pl.

Podpisano umowę na budowę obwodnicy, która będzie miała ponad trzy kilometry i pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum. W ramach zadania powstanie rondo, chodniki i ścieżki rowerowe, jak również zostanie przebudowany most na rzecze Myśla. – Obwodnica będzie kosztowała ponad 56 milionów złotych. Z budżetu państwa na ten cel trafią 44 miliony złotych. Z kasy miasta prawie 13 – podsumowano.

Zobacz także...