Wychowankowie MOS Smolnica na uroczystościach forsowania Odry

27 kwietnia br. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Smolnicy uczestniczyli w uroczystych obchodach 74 rocznicy forsowania Odry, w których udział brali również m.in. Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Joachim Brudziński, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP – Paweł Mucha.

Wychowankowie wspólnie z wychowawcą złożyli znicze pod Pomnikiem Sapera w Gozdowicach a następnie udali się na cmentarz wojenny w Starych Łysogórkach, gdzie odprawiona była polowa msza  święta.  Oficjalna część uroczystości zakończyła się apelem poległych, salwą honorową i złożeniem kwiatów pod pomnikiem symbolizującym przeprawę przez Odrę i powrót ziem nadodrzańskich do Polski.

Chłopcy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli pokaz sprzętu wojskowego prezentowanego przez żołnierzy 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie oraz zasoby Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych 1 Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach i Starych Łysogórkach. Skorzystali również z żołnierskiej grochówki i bigosu.

Udział wychowanków w tych uroczystościach, to kolejny etap edukacji patriotycznej prowadzonej w naszym ośrodku.

Wychowawca – Edward Ochęcki

Zobacz także...