Radni będą debatować na szpitalem!

Urząd Miejski Dębno

fot. Mateusz Kowalczyk

W czwartek 25 kwietnia odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej, w trakcie której radni będą obradować między innymi nad tematem Szpitala w Dębnie.

W porządku obrad znalazły się między innymi informacje na temat jakości powietrza i czystości akwenów w gminie Dębno, jak również informacja z działalności Centrum Wspierania Biznesu za 2018 rok.

Głównym tematem obrad będzie jednak udzielenie dotacji i wzniesienie dopłaty do Szpitala w Dębnie. W projekcie uchwały znalazło się 70 tysięcy złotych na dostosowanie pomieszczeń po SEC dla potrzeb rehabilitacji i remontu pomieszczeń na poradnie specjalistyczne, modernizację systemu wentylacji na bloku operacyjnym i wyposażenie gabinetów zabiegowych. Inwestycja ma kosztować 140 tysięcy złotych, a gmina Dębno chce przeznaczyć na zadanie połowę kwoty.

Radni będą głosować również nad przeznaczeniem pół miliona złotych do kapitału zapasowego, który ma pokryć część strat Szpitala w Dębnie.

Dodajmy, że wcześniej odbędą się posiedzenia Komisji Gospodarczej i Finansów (16 kwietnia o godzinie 14:00), a także Komisji Oświaty i Spraw Publicznych (15 kwietnia o godzinie 14:00).

Zobacz także...