Miód z Dargomyśla najlepszy na świecie!

fot. debno.pl

Rodzinna Pasieka Dziki Miód z Dargomyśla prowadzona przez Annę i Krzysztofa Piwowarów ponownie nagrodzona w najbardziej prestiżowym i największym na świecie konkursie poświęconym miodom pitnym – The Mazer Cup International w USA. Tym razem właściciel pasieki przywiózł aż cztery medale: dwa złote i dwa brązowe.

The Mazer Cup International odbył się w dniach 15-17 marca 2019 roku. Do Stanów Zjednoczonych zjechali producenci miodów pitnych z całego świata. Zgłoszone miody, podzielono na profesjonalne i domowe, a następnie oceniano je w kilkunastu kategoriach. Komisja oceniała między innymi: konsystencję, smak, wygląd, aromat oraz ogólne wrażenie.

To wielki sukces małej pasieki z Dargomyśla, która w tym roku zdobyła cztery medale. Złoty medal w kategorii Tradycyjne za półsłodki „Flight of the Bumblebee”. W kategorii Cyser (miody z dodatkiem jabłek) również złoty medal za „Jabczak”. Brązowym medalem w kategorii Pyment (miody z dodatkiem winogron) nagrodzono „Zwiegeld”. Drugi brązowy medal w kategorii Variental zdobył słodki „Barrel C Acacia”.

źródło: debno.pl

Zobacz także...