UKS Dębno doceniony przez PZPN

uks dębno

fot. edebno.pl

Nie tak dawno Polski Związek Piłki Nożnej wystartował z pilotażowym programem certyfikowania szkółek piłkarskich w Polsce. Okazuje się, że jedną z pierwszych akademii piłkarskich docenionych w w województwie zachodniopomorskim był Uczniowski Klub Sportowy Dębno.

– Ocena odbywa się poprzez przyznanie danemu podmiotowi jednego z trzech certyfikatów – brązowego, srebrnego lub złotego, co świadczy o tym, że szkółka spełnia szereg kryteriów i daje gwarancje odpowiedniej jakości szkolenia. Takie wyróżnienie od PZPN oznacza, że doceniony podmiot dołącza do elitarnego grona szkółek, które są w naszym kraju jednymi z najlepszych miejsc do rozwijania piłkarskich umiejętności. Jest to istotna informacja dla rodziców, którym łatwiej będzie wybrać KLUB, do którego zapisać swoją pociechę – napisano na stronie internetowej uksdebno.pl.

Wśród ośmiu wyróżnionych szkółek z województwa zachodniopomorskiego znalazł się UKS Dębno, będąc u boku Pogoni Szczecin, Bałtyku Koszalin, Chemika Police, czy Kotwicy Kołobrzeg.

– To kolejny dowód na to, że obraliśmy właściwy kierunek, a dzieci z naszego klubu, czyli już ponad 300 osób, odbiera jedne z najlepszych w tym województwie, ale i kraju, lekcje piłki nożnej. Jako klub i tworzący go młodzi piłkarze oraz ich wykwalifikowani trenerzy robimy systematyczne postępy. Nasza szkółka rośnie, bierzemy udział w rozgrywkach i międzyklubowych turniejach. Na co dzień wkładamy mnóstwo serca i umiejętności w treningi w każdej z ponad 10 grup. Będziemy dumni z możliwości legitymowania się certyfikatem związku i  zrobimy wszystko, żeby aplikować o możliwość otrzymania jak najwyższego – powiedział prezes UKS Dębno.

Zobacz także...