Zapisy na maraton. Komunikat organizatora!

maraton dębno 2019

fot. maratondebno.pl

W niedzielę 6 stycznia po raz kolejny wystartują zapisy na tegoroczną edycję maratonu w Dębnie. Organizatorzy za pośrednictwem swojej strony na facebooku opublikowali komunikat.

Przypomnijmy, że pierwotnie zapisy miały odbyć się na początku stycznia, jednak system nie wytrzymał obciążenia, w efekcie czego, rejestrację na imprezę przeniesiono na niedzielę.

– Na wiele tygodni przed zapowiedzianym terminem otwarcia zapisów na nasz bieg, pracowaliśmy nad tym, żeby formularz zgłoszeń był jak najbardziej przyjazny a serwery były gotowe na jak największe obciążenie. Byliśmy gotowi na ruch kilkakrotnie większy niż rok temu. Przetestowano scenariusz do 2000 osób zapisujących się jednocześnie. Rzeczywistość przerosła jednak wszelkie kalkulacje. W dniu 1 stycznia, w momencie rozpoczęcia zapisów na 46. Maraton Dębno 2019 doszło do sytuacji, która uniemożliwiła rozpoczęcie rejestracji zawodników. Już od godziny 14.50, ruch oscylował w okolicach 15 tysięcy jednoczesnych prób wejścia na stronę – czytamy w komunikacie.

Tak duża liczba spowodowała zawieszeniem systemu. – Ze względu na tak duże zainteresowanie i aby umożliwić start jeszcze większej ilości osób, zwiększamy limit do 3000 startujących. 2700 zawodników zostanie przyjętych przez elektroniczny moduł zgłoszeń. Po zamknięciu zapisów zostanie utworzona dodatkowa lista rezerwowa, dla osób kończących Koronę Maratonów Polskich, które nie zdołają się zapisać w normalnym trybie. Z listy preferowane będą osoby, którym do ukończenia Korony brakuje jeden lub dwa biegi, w tym Maraton Dębno – podsumowano.

Zobacz także...