Półmaraton w Dębnie? Trwają rozmowy!

Kulbicki liveW trakcie ostatniego live z Burmistrzem Grzegorzem Kulbickim, mieszkańcy Dębna poruszyli temat organizacji półmaratonu oraz poszukiwania większego sponsora maratonu.

Niewykluczone, że w przyszłości w Dębnie odbędzie się półmaraton. Burmistrz jest już nawet po pierwszych rozmowach z włodarzami gminy Witnica. – Odbyliśmy już pierwsze rozmowy z Burmistrzem Witnicy i prezesem Browaru Witnica w sprawie finansowania maratonu i dodatkowej imprezy, którą wymyśliliśmy. Myślimy o półmaratonie, byłoby to idealnie na odcinku Dębno – Witnica. Pomysł został zaimplementowany i rozmawiamy o tym – zdradził Burmistrz Kulbicki.

W trakcie live padł również temat dużego sponsora maratonu. – Największym sponsorem jest Browar Witnica, czy GBS Bank oraz New Balance. Strategiczny sponsor? Chciałbym i na pewno będę naciskał w tym zakresie dyrektora OSiR – dodał.

Tymczasem już w 2019 roku odbędzie się piknik maratoński dla wszystkich uczestników. – Do tego zrobimy bieg dla rodzin maratończyków. Wieczorem chcemy się zintegrować z maratończykami, do tej pory nie mieli gdzie wspólnie usiąść i zjeść – podsumował Burmistrz Dębna.

Zobacz także...