W Ostrowcu powstanie pomost!

fot. debno.pl

Niebawem mieszkańcy gminy Dębno będą mogli skorzystać z nowego pomostu, który zostanie wybudowany na jeziorze Ostrowiec. Właśnie podpisano dokumenty na dofinansowanie zadania.

– 20 grudnia br. Grzegorz Kulbicki burmistrz Dębna i Jarosław Rzepa wicemarszałek podpisali umowę dotacyjną na realizację zadania pt. „Budowa pomostu drewnianego na plaży przy jeziorze Ostrowiec Gm. Dębno wraz z działaniami aktywizującymi.” Celem projektu jest rozwój turystyki bazującej na walorach przyrodniczych i kulturowych gminy Dębno oraz spójna i atrakcyjna oferta turystyczna regionu – napisano w oficjalnym komunikacie.

Pomost będzie miał długość 32 metrów i szerokości 2 metrów. Będzie posadowiony na palach prefabrykowanych 25×25 o długości 8 metrów. Nawierzchnia będzie wykonana z desek.

– Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach wsparcia dla rozwoju lokalnego z inicjatywy LEADER. Wartość całkowita zadania wynosi 186 315,47 zł, a kwota dofinansowania 118 552,00 zł – podsumowano.

Zobacz także...