Dramatyczna sytuacja szpitala

szpital dębno

fot. debno.pl

Dramatyczna sytuacja Szpitala w Dębnie. Dziennikarze serwisu internetowego 24kurier.pl poinformowali o 8 milionach złotych długu.

Sytuacja szpitala przy ulicy Kościuszki nie wygląda dobrze. Ze szpitala odchodzą lekarze, zagrożone jest funkcjonowanie oddziału chirurgii. – Szpital ma zobowiązania między innymi wobec urzędu skarbowego, dostawców, w tym dostawców usług medycznych. Do niedawna placówka nie była obciążona pożyczkami. To już jednak historia. Obecnie ma dwa kredyty, w tym jeden w wysokości 750 tys., a drugi – pół miliona złotych. Na dodatek ten pierwszy nie jest spłacany. Zobowiązania lecznicy ciągle więc rosną – czytamy w materiale opublikowanym w serwisie internetowym 24kurier.pl.

Tymczasem szpital jest spółką powiatu myśliborskiego i gminy Dębno. Powiat posiada 70 procent udziałów, natomiast gmina niecałe 30%. – Okazuje się jednak, że to nie powiat myśliborski proporcjonalnie do udziałów partycypuje w kosztach. Rolę podmiotu, któremu najbardziej zależy na funkcjonowaniu spółki, przejęła już przed paroma laty gmina Dębno – podsumowano.

źródło: 24kurier.pl

Zobacz także...