Szlachetna Paczka w Dębnie!

fot. debno.pl

Ciesząca się ogromną popularnością w Polsce akcja społeczna już po raz drugi została zorganizowana w naszym mieście. W projekcie brało udział łącznie 6 wolontariuszy. Odwiedziły ogólnie 16 rodzin. Do programu zostało włączonych 10 rodzin z naszej gminy, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.

Za pośrednictwem tej akcji mogliśmy podarować mądrą pomoc, czyli taką, która nie demoralizuje, a daje szansę na zmianę. Ze znalezieniem Darczyńców nie było problemu ze względu na dużą liczbę dobrych ludzi wokoło. W dniach 7-9 grudnia odbył się Finał Szlachetnej Paczki, podczas którego rodziny otrzymały paczki od swoich Darczyńców. W czasie tego weekendu cudów, do rodzin trafiło 89 paczek o wartości 25.600 zł.

W tym miejscu składamy podziękowania dla mieszkańców Dębna i okolic, którzy otworzyli swoje serca i z wielkim zaangażowaniem i wrażliwością na drugiego człowieka, aktywnie włączyli się w ten projekt. Większość Darczyńców chce pozostać jako anonimowa, jednak pragniemy podziękować za włączenie się do akcji:

  • p. Marioli Kmieć – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Różańsku, gronu pedagogicznemu i uczniom,
  • pani Małgorzacie Car – Dyrektorowi Gospodarczego Banku Spółdzielczego o/Dębno,
  • firmie OLSA POLAND SP. z o.o. Kostrzyn n/O,
  • pani Sylwii Rękodzieło Dębno za cudne bombki,
  • paniom Sylwii Cisek, Sylwii Burchot, Magdalenie Kopanieckiej, Marzenie Staniszewskiej, Monice Kruczyk, Katarzynie Kruczyk, Julicie Panicz, Danucie Skrzypek, Marii Chloupek i Agacie Rozalik Friedrich,
  • rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie oraz wielu innym ludziom o wielkich sercach!

Bardzo dziękuję, że w tym roku byliśmy razem i udało nam się zorganizować Szlachetną Paczkę w Dębnie. Już teraz zapraszamy chętnych do współpracy w przyszłej edycji.

Joanna Białek
Lider Rejonu Dębno

Zobacz także...