Ponad milion dofinansowania na przebudowę hali!

hala sp3 dębnoW listopadzie gmina Dębno podpisała umowę na dofinansowanie projektu związanego z remontem i przebudową hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie.

Gmina Dębno otrzymała dofinansowanie w kwocie 1,2 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Departamentu Infrastruktury Sportowej w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Kompleksowy remont hali sportowej przy SP3 w Dębnie trawa już od września. Zakres prac inwestycji jest ogromny, ponieważ obejmuje oprócz hali także przebudowę zaplecza socjalno – technicznego w dobudówce. Aktualnie prace biegną dwutorowo. Trwa oczyszczanie i zabezpieczanie istniejącej konstrukcji stalowej hali oraz prace przygotowujące ją do montażu na niej wymienianych zewnętrznych płyt warstwowych. Konstrukcja jest piaskowana oraz zabezpieczana powłokami antykorozyjnymi. Dokonano także szczegółowych oględzin drewnianych dźwigarów dachowych, ich stan techniczny został oceniony na bardzo dobry. Zostaną tylko wzmocnione wymienianymi płatwiami i ujednolicone kolorystycznie powłoką zabezpieczającą – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębnie.

Łączny koszt inwestycji wyniesie blisko 5,4 miliona złotych. Inwestycję realizuje PPUH Drew Plast Dariusz Mazowiecki z Różanek. Przebudowa ma zostać zakończona w lipcu 2019 roku.

Zobacz także...