Osiągnięcia uczniów SP3 Dębno

fot. debno.pl

W ostatnich dniach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, którzy wzięli udział w konkursach wojewódzkich, osiągając znakomite wyniki.

28 listopada 2018 r. uczniowie zajęli wysokie miejsca w konkursie ,,Prezent dla środowiska – przyjaciel lasu”. Konkurs polegał na objęciu opieką wybranego fragmentu lasu, poznaniu go oraz podjęciu działań, które pomogą w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania tego niezwykłego i złożonego ekosystemu. Miejsca na podium zajęli: II miejsce – Dawid Jaz, III miejsce – Jakub Szwechowicz i wyróżnienie – Wiktoria Rębiasz. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

5 grudnia 2018 r. poznaliśmy wyniki wojewódzkiego konkursu plastycznego z okazji 100 lat Niepodległej pt. „Ojczysta przyroda jest wokół nas – symbole odwagi i męstwa”. Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem ojczystej przyrody poprzez znajomość symboli, które świadczą o męstwie i dumie narodowej oraz rozwijanie pasji przyrodniczych, historycznych i artystycznych. Na konkurs wpłynęło przeszło 400 prac. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 znaleźli się wśród wyróżnionych. Nagrody otrzymali Wiktoria Gruchot i Wojciech Jaździkowski.

Kolejnym konkursem, w którym uczniowie SP nr 3 zajęli czołowe miejsca był wojewódzki konkurs fotograficzny „Czas na las”. Celem konkursu było motywowanie uczestników do poszerzania wiedzy związanej z lasami oraz rozwijanie zainteresowań w dziedzinie fotografii. Wśród dziesiątek nadesłanych zdjęć na konkurs prace uczniów SP nr 3 zostały nagrodzone i znalazły się na czołowych miejscach. Laureatami zostali, w kategorii wiekowej klas 4-6: II miejsce – Vanessa Dębicka, w kategorii wiekowej klas 7-8: II miejsce ex aequo – Julia Tomala, Oliwier Nizioł, III miejsce ex aequo – Gabriela Słomian, Dawid Jaz, a wyróżnienia otrzymali – Oliwia Muta, Sandra Banachowska.

M. Kulawiak-Książek

Zobacz także...