Trudna sytuacja szpitala. Potrzeba 3 milionów!

szpital dębno

fot. debno.pl

5 grudnia odbyła się Komisja Rozwoju Gospodarczego i Finansów w trakcie której rozmawiano między innymi o trudnej sytuacji szpitala w Dębnie.

Prezes szpitala w trakcie komisji przedstawił obecną sytuację placówki. – Zadłużenie szpitala, gdy obejmowałem stanowisko było na poziomie 2.300.000 zł  z tendencja do wzrostu na około 250.000 zł miesięcznie. Nie ma szans, aby ta sytuacja się zmieniła. A by to zadłużenie zatrzymać potrzeba bardzo długiego okresu czasu. I w tym czasie zrealizować reżimowy program naprawczy, który aktualnie jest w opracowaniu przez szpital.  Mam świadomość, że zadanie szpital jest zadaniem własnym powiatu a nie gminy – czytamy w protokole.

Temat szpitala w Dębnie pojawi się na dzisiejszej Komisji Wspólnej. – Sytuacja jest taka, ze gdyby pogłębiałoby się zadłużenie to może być tak że spółka będzie zmuszona do ogłoszenia upadłości. Nigdy szpital nie funkcjonował w stanie całkowitego oddłużenia. Należy nad tematem się pochylić i podjąć strategiczne decyzje – co dalej ma być ze szpitalem?  Temat bardzo trudny. Szpital w Dębnie jest największym zakładem pracy w Dębnie. Jak zapobiec problemowi szpitala, aby nie doszło do najgorszego. Banki nie chcą  ze szpitalem rozmawiać. NFZ zabezpiecza usługi czysto medyczne  i nie ma mowy o inwestycjach , naprawach remontach. Sytuacja nie będzie lepsza gdy nie będzie ustawowych rozwiązań. My sami jako szpital w Dębnie nie załatwimy tego problemu. Na dzień dzisiejszy prośba, aby pochylić się nad problemami szpitala i zastanowić się co dalej. Wystąpienia  o ośrodki finansowe są złożone do Gminy i do Starostwa – powiedział prezes.

Prezes na koniec stwierdził, że na chwilę obecną potrzebuje trzech milionów złotych na funkcjonowanie szpitala w Dębnie.

Zobacz także...