Rejonowe eliminacje do Festiwalu Kolęd i Pastorałek

fot. DOK Dębno

W sobotę 8 grudnia 2018 roku w Dębnowskim Ośrodku Kultury odbyły się rejonowe eliminacje do XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Aż ponad dwieście osób wzięło udział w w przesłuchaniach, walcząc tym samym o kwalifikację do koncertu galowego, który zaplanowano na styczeń 2019 roku. Oprócz uczestników z gminy Dębno, rywalizowały osoby z Lipian, Chojny, Gorzowa Wielkopolskiego, czy Kostrzyna nad Odrą. Poniżej publikujemy szczegółowe wyniki.

Kategoria Soliści dzieci:
I miejsce – Wiktoria Taracińska z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie,
II miejsce – Emily Ezekwe z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie,
III miejsce ex aequo
Michalina Lewandowska ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach,
Bartosz Żugaj z Zepspołu Szkół w Boleszkowicach.

Kategoria: Soliści młodzież
I miejsce – Julia Bury z Liceum Katolickiego im. św, Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wielkopolskim,
II miejsce – Kinga Rozkrut z Morynia,
III miejsce ex aequo
Paulina Cholewa ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Chojnie,
Julia Rosołowska z Dębnowskiego Ośrodka Kultury,

Kategoria: Duety dzieci
I miejsce – „Świąteczne nutki” ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach,
II miejsce – „Pastuszkowie” ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach,

Kategoria: Duety młodzież
I miejsce – „Sandraba” z Zespołu Szkół w Boleszkowicach,
II miejsce – Aurelia Pytel, Rafał Maruszczak z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Lipianach,

Kategoria: Trio dzieci
I miejsce – „Wesoła rodzinka” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dębnie.

Kategoria: Zespoły wokalne dzieci
I miejsce – „Demolka” z Zespołu Szkół w Lipianach,
II miejsce – „Wesołe nuty” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu,
III miejsce – Schola Liturgiczna „Avenae” ze Szkoły Podstawowej w Gądkowie Wielkim,

Kategoria: Zespoły wokalne dorośli
I miejsce – „Vox In Corde” z Lipian,
II miejsce – „Sami Swoi” z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach,
III miejsce – „Tarnowianki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnowie,

Kategoria: Zespoły wokalno- instrumentalne dzieci
I miejsce – „Płomyki” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Drezdenku,
II miejsce – Zespół Flażoletowy ze Szkoły Podstawowej w Gądkowie Wielkim.

Kategoria: Zespoły wokalno- instrumentalne młodzież:
I miejsce ex aequo
– „The little six” z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie,
– „Unisono” z Cedyńskiego Ośrodka Kultury.

Kategoria: Zespoły Folklorystyczne wiek mieszany, zróżnicowany
I miejsce – „Lipne Nuty” z Zespołu Szkół w Lipianach.

Kategoria: Zespoły Folklorystyczne dorośli
Wyróżnienie – „Śpiewaj mi” z Urzędu Miejskiego w Bogdańcu.

Kategoria: chóry dorośli
I miejsce ex aequo
– „Łęczanie” z Miejskiego Domu Kultury w Ośnie Lubuskim,
– „Srebrny włos” z Dębnowskiego Ośrodka Kultury.

Nagrody Specjalne Dyrektora Dębnowskiego Ośrodka Kultury otrzymali:

  • Sofia Jelonkiewicz z Domu Kultury w Rzepinie,
  • Julia Rosołowska z Dębnowskiego Ośrodka Kultury,
  • Dominik Taraciński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie.
  • Kwalifikacje na XXV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie wywalczyli:
  • Wiktoria Taracińska z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie,
  • Emily Ezekwe z Prywatnej Szkoły Muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie,
  • Julia Bury z Liceum Katolickiego im. św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie,
  • Kinga Rozkrut z Morynia,
  • „Vox In Corde” z Lipian,
  • „Sami Swoi” z Miejsko – gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach,
  • „Łęczanie” z Miejskiego Domu Kultury w Ośnie Lubuskim,
  • „Srebrny Włos” z Dębnowskiego Ośrodka Kultury.

źródło: DOK Dębno

Zobacz także...