Zrewitalizowano Park Miejski w Dębnie!

Właśnie zakończyły się dwa pierwsze etapy rewitalizacji parku miejskiego w Dębnie. Zielona przestrzeń zyskała tym samym nowe oblicze. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z realizacji inwestycji.

W ramach rewitalizacji parku poprawiono jego estetykę oraz funkcjonalność. Wycięto chore i inwazyjne drzewa, a w ich miejsce nasadzono blisko 70 nowych drzew. W parku wiosną zakwitną również tulipany, krokusy, przebiśniegi oraz czosnki olbrzymie.

To jednak nie koniec. – Prace w parku obejmowały także roboty związane z poprawą infrastruktury. Wyremontowano część istniejących alei parkowych oraz wykonano nowe ciągi komunikacyjne. Zniknęła stara popękana asfaltowa nawierzchnia. Zastąpiono ją kruszywem mineralnym, w kolorach szarym, grafitowym i piaskowym. Choć mimo krytyki, że uniemożliwi to poruszanie się wózkami dziecięcymi i rowerami, już teraz mieszkańcy ją chwalą, zwłaszcza biegacze. Tego rodzaju nawierzchnia jest ekologiczna i bezpieczna i występuje w parkach największych polskich miast. Wzdłuż ciągów zamontowano stylowe ławki i kosze na odpady komunalne oraz na psie odchody. Park miejski oświetla 115 energooszczędnych lamp parkowych – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu partnerskiego i przy wsparciu środków z Unii Europejskiej w kwocie blisko 1,3 miliona złotych.

Zobacz także...