Wyjazdowy remis Dębu. Poznaj opinię trenera!

Dąb Dębno

Piłkarze Dębu Dębno w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zremisowali na wyjeździe 1-1 z zespołem Stali Szczecin. Bramkę dla dębnian zdobył Damian Kuśnierczak.

Biało-zieloni przystąpili do spotkania osłabieni brakiem Dawida Olszewskiego oraz Łukasza Jackowskiego. Dąb stracił gola dość szybko, jednak wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawią trafienia Damiana Kuśnierczaka. Poniżej prezentujemy pomeczową wypowiedź trenera Gracjana Wierzbickiego.

Gracjan Wierzbicki (trener Dębu Dębno): Muszę  przyznać, że rezultat jest jak najbardziej sprawiedliwy. Postawa Stali w tym spotkaniu całkowicie zasługiwała na punkty, ich poziom w tym meczu napewno pokazał, że nie zasługują być na ostatnim miejscu w tabeli. Nasi rywale dobrze weszli w mecz od pierwszych minut. Walczyli o każdą piłkę, na maksimum swoich możliwości, byli bardzo mocno zmotywowani, żeby nas pokonać. Znamy tą postawę, ponieważ dokładanie rok temu byliśmy w podobnej sytuacji jak zespół Stali.

Zaczęliśmy bardzo kiepsko, straciliśmy bramkę na początku spotkania, co pozwoliło Stali grać atakiem szybkim. Cieszy mnie fakt, że udało nam się  wyrównać jeszcze w pierwszej połowie i że walczyliśmy do końca żeby wygrać to spotkanie.

Kibice, którzy patrzą tylko na tabele pewnie czują niedosyt po tym meczu, my również, ale trzeba szanować ten 1 punkt zdobyty na wyjeździe. Dziękuję zawodnikom za ten mecz i sezon. Zostawili dużo zdrowia i serca na boiskach przez cały ten okres. Mam nadzieję, że wiosną zespół będzie dużo lepszy, życzę wszystkim by po przerwie wszyscy byli zdrowi i jeszcze mocniej zmotywowani, ponieważ widać w nim potencjał oraz głód zwycięstw.