Kolce lekkoatletyczne na bieżnie tartanową!

kolce lekkoatletyczneBieganie po bieżni lekkoatletycznej wydaje się być dziecinnie prostym zadaniem. W pełni się pod tym podpisujemy, aczkolwiek pod warunkiem odpowiedniego dobrania obuwia. Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia kolców lekkoatletycznych, przeznaczonych do tego typu nawierzchni.

Kolce lekkoatletyczne do buty przeznaczone do biegania po nawierzchni tartanowej. Ich wykonanie, cholewka i podeszwa wpływają choćby na przyczepność użytkownika w trakcie biegu. Im czuje się pewniej na bieżni, tym możemy być pewni, że osiągnie lepszy rezultat. Podpisuje się pod tym doświadczona osoba pracująca w jednym ze sklepów sportowych.

Kolce lekkoatletyczne na bieżnię

– To żadna tajemnica. W trakcie biegania po bieżni tartanowej trzeba zwrócić szczególną uwagę na przyczepność zawodnika do toru. Tym samym na rynku dostępne są modele kolców lekkoatletycznych dla krótkodystansowców i długodystansowców – powiedział nam doradca klienta w sklepie internetowym skleplekkoatletyczny.pl.

Dobra, wiemy już, jakie obuwie należy wybrać do biegania po bieżni lekkoatletycznej, nie wolno jednak zapomnieć wspomnieć o doborze rozmiaru. Tutaj również trzeba zwrócić uwagę na pewne rzeczy. – Kolce lekkoatletyczne muszą odpowiednio przylegać do stopy, inaczej możemy zapomnieć o jakiejkolwiek przyczepności, jeśli stopa będzie nam pływała w środku. Ponadto należy zwrócić uwagę na liczbę kolców z przodu. W trakcie biegania zawodnik kładzie nacisk na przednią część stopy, gdzie powinno znaleźć się między 6 a 10 kolców – zakończył doradca klienta.

Zobacz także...