Trener Wierzbicki po meczu Dąb – Odra

Dąb Dębno

fot. własne

Piłkarze Dębu Dębno w niedzielnym spotkaniu Klasy Okręgowej pokonali przed własną publicznością 2-1 zespół Odry Chojna. Po zakończeniu zawodów porozmawialiśmy z trenerem Gracjanem Wierzbickim.

Gracjan Wierzbicki (trener Dębu Dębno): Spotkanie z Odrą było dla obu zespołów bardzo ważne, zwycięzca tego spotkania zyskiwał awans w tabeli i przed zbliżającymi się meczami końcówki rundy jesiennej zyskiwał komfort. Mecze z Chojna zawsze są trudne, oba miasta dzieli tylko 40k m, więc można je nazwać derbami. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Mieliśmy w tym meczu bardzo dużo sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie, żeby otworzyć mecz i następnie kontrolować spotkanie. Niestety niewykorzystane sytuację się mszczą i tak też się stało.

Mamy w zespole parę silnych charakterów, które potrafią wziąć na siebie ciężar spotkania. Myślę, że przede wszystkim to olbrzymia motywacja, determinacja i chęć zwyciężania powoduje, że nie załamujemy się po straconych golach, a wręcz przeciwnie, mocniej pracujemy. Po trudnym początku sezonu chcemy w każdym meczu udowadniać kibicom, że był to wypadek przy pracy oraz różne kolejności losu, które się przytrafiały. Te trudne chwile scaliły zespół.

Wszyscy w tej lidze mają problemy kadrowe, kwestia podejścia i przygotowania. Zawodnicy ciężko pracują i na meczu i na treningu po to, aby te luki wypełnić. Zawsze mamy nieobecności meczowe, z różnych powodów. Rotacja występuje również z powodu założeń w danym meczu, są potrzebni inni zawodnicy o innych predyspozycjach. Wyżej wymienieni zawodnicy na pewno, jeśli mogliby grać byliby mocnym wzmocnieniem zespołu. Tym bardziej cieszy fakt, że obecny skład pokazuje się z dobrej strony i wyciągnął zespół z kryzysu, a kontuzjowani są z nami i nas wspierają. Tworzymy co raz lepszy zespół już nie tylko na boisku ale i po za nim.

Zobacz także...