Trener Wierzbicki po meczu Dąb – Sokół

Dąb Dębno

fot. własne

Piłkarze Dębu Dębno odnieśli w weekend pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Podopieczni trenera Gracjana Wierzbickiego pokonali 2-1 zespół Sokoła Pyrzyce. Nam udało się porozmawiać ze szkoleniowcem dębnowskiej drużyny.

Gracjan Wierzbicki (trener Dębu Dębno): To była nasza pierwsza wygrana w tym sezonie, który nie zaczął się tak jak wszyscy by sobie tego życzyli. Nawet gdybyśmy nie wygrali to nie mógłbym mieć pretensji do chłopaków, walczyli i dali z siebie wszystko co mogli dzisiaj dać. Zawsze im powtarzam, że każdemu zdarzają się porażki, ale szczególnie w takim klubie jak Dąb, nie masz wytłumaczenia, gdy nie walczysz do ostatniego gwizdka sędziego, a tak było już niestety w tym sezonie.

Osobiście jestem dumny z chłopaków, pasmo porażek, presja, nie przychylność niektórych osób z otoczenia, do tego braki kadrowe nie sprzyjały, mimo to u tych co dzisiaj wystąpili  widziałem ducha walki, serce żeby wygrać z  wszystkimi przeciwnościami. Byliśmy kolektywem, teraz musimy powoli podnosić się z bardzo trudnej sytuacji. Udowodniliśmy w końcu sobie, że potrafimy wygrywać i bez względu kto nosi koszulkę Dębu da z siebie wszystko na boisku. Teraz każdy punkt jest dla nas ważny. Sezon w pełni i dużo pracy przed nami.

Zobacz także...