Przebudują halę sportową przy SP3!

fot. debno.pl

Mieszkańcy Dębna po wielu latach doczekają kapitalnej przebudowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie. Miasto wyłoniło w przetargu wykonawcę na łączną kwotę ponad 5 milionów złotych.

– Zakres prac obejmuje kompleksowy remont budynku hali sportowej, który obecnie jest w złym stanie technicznym. Nastąpi wymiana: ścian zewnętrznych (płyt warstwowych) z doświetleniem w postaci płyt akrylowych oraz pokrycia dachowego. Oczyszczona i zakonserwowana zostanie konstrukcja nośna hali (słupy i dźwigary dachowe). Powstanie nowa podłoga sportowa, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Na oknach zamontowane zostaną rolety przeciwsłoneczne. Ponadto zaplanowany jest zakup nowego wyposażenia sali sportowej w nowe urządzenia do gier zespołowych, tablicę wyników oraz dokupienie rozsuwanych trybun – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębnie.

W hali sportowej analogicznie jak wcześniej zapewnione będą boiska: do piłki ręcznej mini, 2 boiska treningowe do koszykówki, 2 boiska treningowe do siatkówki oraz boisko główne do siatkówki – czytamy dalej. Uczniowie z nowej hali będą mogli korzystać od roku szkolnego 2019/2020.

Zobacz także...