Podsumowanie rundy wiosennej juniorów Dębu Dębno

Dąb Dębno

fot. własne

Juniorzy Dębu Dębno po dobrej rundzie jesiennej potwierdzili swoją dobrą postawę w rundzie wiosennej. Podopieczni trenera Łukasza Lewandowskiego w rundzie wiosennej odnieśli same zwycięstwa i wygrali swoją grupę.

Poniżej przedstawiamy wyniki meczy z rundy wiosennej:

Dąb Dębno – Witniczanka Witnica 3:0

Osadnik Myślibórz – Dąb Dębno 0:9

Dąb Dębno – Orzeł Trzcińsko Zdrój 3:0

Odra Chojna – Dąb Dębno 1:3

Dąb Dębno – Łabędź Widuchowa 12:0

Iskra Banie – Dąb Dębno 1:5

Dąb Dębno – GKS Golenice 3:0

Zieloni Zielin – Dąb Dębno 1:4

Bramki dla Dębu w rundzie wiosennej zdobywali: Potapiński Bartosz (11). Mazur Nikodem (2), Wiarus Kacper (2), Rudziński Mariusz (5), Kowalski Przemysław (3), Kreft Kacper (1), Niewiadomski Filip (3), Stefański Jakub (2), Szczepaniak Kamil (2), Krawczuk Maciej (1), Krzemiński Kacper (1), Panasiuk Kacper (1).

W całym sezonie najwięcej bramek zdobyli:  Potapiński Bartosz (23), Mazur Nikodem (11), Wiarus Kacper (7), Niewiadomski Filip (5), Kowalski Przemysław (4), Krzemiński Kacper (4), Szczepaniak Kamil (3).

W rundzie wiosennej nasz zespół reprezentowali: Wyka Fabian, Paczewski Artur, Wróbel Jakub, Kurek Jakub, Grądziel Jakub, Jakuszewski Grzegorz, Szczepaniak Kamil, Potapiński Bartosz, Mazur Nikodem, Wiarus Kacper, Panasiuk Kacper, Kowalski Przemysław, Kreft Kacper, Krawczuk Maciej, Tomala Mateusz, Kowalski Marcin, Krzemiński Kacper, Rudziński Mariusz, Niewiadomski Filip, Stefański Jakub.

Zawodnicy trenera Lewandowskiego w całym sezonie zdobyli 41 punktów na co złożyło się 13 zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka. Bilans bramkowy to 83 : 17. O komentarz dotyczący sezonu w wykonaniu juniorów porosiliśmy trenera Łukasza Lewandowskiego.

Oto co nam powiedział: Runda wiosenna w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Wygraliśmy wszystkie spotkania będąc piłkarsko zespołem zdecydowanie lepszym od przeciwników. Prezentowaliśmy się bardzo dobrze w ofensywie, strzelając dużo bramek, ale ja jestem w szczególności zadowolony z gry obronnej, ponieważ straciliśmy w tej rundzie tylko 3 bramki, co wydaje mi się niezłym osiągnięciem biorąc pod uwagę piłkarstwo młodzieżowe. Cieszy mnie fakt, iż kolejni juniorzy debiutowali w pierwszym zespole Dębu. Tacy zawodnicy jak Fabian Wyka, Artur Paczewski, Kowalski Przemysław, Kreft Kacper, Potapiński Bartosz, Mazur Nikodem mają już za sobą grę w pierwszym zespole i osobiście bardzo z tego powodu jestem zadowolony. Mam nadzieję, że do nich wkrótce dołączą inni. Wygraliśmy swoją grupę i za to chciałbym podziękować chłopakom, ponieważ na to ciężko pracowali i zasłużyli na ten sukces. Teraz czeka nas trochę zmian, ponieważ kilku chłopaków kończy wiek juniora, ale mam nadzieję, że pozostaną przy piłce nożnej. Fajnym przykładem tutaj jest nasz kapitan, Szymon Kołtuniak, który zrezygnował z gry przed rundą wiosenną, ale musiał tak postąpić, ponieważ został sędzią piłkarskim. Znając Szymona jestem przekonany, że wkrótce doczekamy się sędziego z Dębna, który będzie prowadził zawody przynajmniej na szczeblu IV ligowym. Tego mu życzę.

Zobacz także...