Zwycięska wiosna Dębu Dębno

Dąb Dębno

fot. własne

Drużyna Dębu Dębno po niezwykle udanej rundzie wiosennej utrzymała się w Szczecińskiej Klasie Okręgowej. Dębnianie pod wodzą trenera Gracjana Wierzbickiego zgromadzili wiosną aż 26 punktów.

Jeszcze zimą wydawało się, że utrzymanie Dębu Dębno trzeba rozpatrywać w kategorii cudów. Biało-zieloni wiosną udowodnili, że są uznaną marką w województwie zachodniopomorskim i gdyby patrzeć jedynie na mecze w rundzie wiosennej, to podopieczni trenera Gracjana Wierzbickiego uplasowaliby się na czwartej pozycji, z 1-punktową stratą do trzecich Białych Sądów.

– To była zakręcona runda. W pierwszym meczu wiosennym przegraliśmy wysoko z Chemikiem Police, a potem wygraliśmy kilka meczów z rzędu, po czym spotkała nas seria porażek. Każdemu z kibiców mogło wydawać się, że spadniemy, ale w szatni towarzyszyła nam dobra atmosfera. Trener nas cały czas motywował i znowu zaczęliśmy wygrywać. W pamięci utkwiły mi mecze ze Stargardem i Świnoujściem, gdzie przegrywaliśmy i zdołaliśmy odwrócić losy spotkań. Sam osobiście mam za sobą dobrą rundę i mogę być z siebie zadowolony. Do tego na pochwałę zasługuje cały zespół, byliśmy jak rodzina. Każdy walczył za każdego – podsumował zawodnik Wojciech Wiśniewski.

Wyniki wiosennych meczów Dębu Dębno

Chemik Police 9-0 Dąb Dębno
Dąb Dębno 3-1 Stal Szczecin
Zorza Dobrzany 0-2 Dąb Dębno
Dąb Dębno 3-0 Błękit Pniewo
Dąb Dębno 4-3 Błękitni II Stargard
Odra Chojna 7-3 Dąb Dębno
Dąb Dębno 1-2 Iskra Golczewo
Dąb Dębno 0-1 GKS Mierzyn
Piast Chociwel 1-0 Dąb Dębno
Dąb Dębno 2-2 Arkonia Szczecin
Wicher Brojce 3-5 Dąb Dębno
Dąb Dębno 3-2 Flota Świnoujście
Ogniwo Babinek 5-6 Dąb Dębno
Dąb Dębno 1-0 Wybrzeże Rewalskie Rewal
Biali Sądów 1-1 Dąb Dębno

Zobacz także...