Oddano hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

fot. powiatmysliborski.pl

W dniu 10 czerwca 2018 r. w Dębnie odsłonięto kamień z tablicą upamiętniającą tragiczny lot polskiej delegacji z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. W uroczystościach udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy Powiatu Myśliborskiego, przedstawiciele stowarzyszeń, nie zabrakło również młodzieży.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. W homilii ksiądz Henryk Łącki przypominał, że katastrofa smoleńska jest nie tylko tragedią rodzin ofiar, a całego narodu. Następnie wierni przeszli ulicami Dębna na Promenadę Pamięci, gdzie stanął kamień upamiętniający ofiary tragicznego lotu do Smoleńska.

Odśpiewano hymn państwowy i odczytano nazwiska dziewięćdziesięciu sześciu ofiar. Z inicjatywą uczczenia pamięci uczestników tragicznego lotu wyszli radni Prawa i Sprawiedliwości. Pomysł poparła również Rada Miejska w Dębnie. Obelisk odsłonił Poseł RP Leszek Dobrzyński wraz ze Starostą Myśliborskim Panią Danutą Patkowską oraz Burmistrzem Dębna Panem Piotrem Downarem.

Pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej jest obowiązkiem każdego Polaka. Złożono hołd tym, którzy wówczas zginęli. Dziękując za ich oddanie Ojczyźnie zapewniamy również o naszej pamięci o nich.

źródło: Powiat Myśliborski

Zobacz także...