Dąb Dębno pokonał Flotę Świnoujście!

Dąb Dębno

fot. własne

Piłkarze Dębu Dębno w spotkaniu 27. kolejki Szczecińskiej Klasy Okręgowej wygrali przed własną publicznością 3-2 z zespołem Floty Świnoujście.

Sobotni mecz nie rozpoczął się najlepiej dla zawodników Dębu Dębno, którzy od 59. minuty przegrywali już 0-2. Podopieczni trenera Gracjana Wierzbickiego po raz kolejny udowodnili, że grają do końca, a trafienia Pawła Majewskiego, Dawida Olszewskiego i Łukasza Jackowskiego dały naszej drużynie komplet punktów i ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

Gracjan Wierzbicki (trener Dębu Dębno): Na pewno pod względem kultury gry mecz prowadziła Flota. My poszliśmy na średni pressing, chcieliśmy zobaczyć jak Flota wygląda, bo miałem informacje, że paru zawodników z poprzedniej rundy już nie ma. Byliśmy uczuleni na Grzegorza Skwarę i rzeczywiście pokazał, że rzuty wolne są jego domeną. My walczymy o utrzymanie i najważniejsze, że ciągle jesteśmy w grze. Mecz dla kibiców na pewno bardzo atrakcyjny, było dużo emocji i szczęśliwe zakończenie.

To zwycięstwo bardzo nas cieszy, bo ciągle daje realne szanse na utrzymanie. O zwycięstwie zdecydowała głównie determinacja. To my mieliśmy jasno określony cel, dla nas już każdy mecz jest meczem ostatniej szansy. Gramy zawsze do końca, sytuacja jak dziś nie zdarzyła się po raz pierwszy, np. z Błękitnymi II Stargard, przegrywając 1-3 i grając w 10, daliśmy radę wygrać. Tak samo w Brojcach; też przegrywaliśmy 0-2 a wygraliśmy 5-3. Widocznie musimy najpierw dostać dwie bramki, aby się pobudzić i zwyciężyć (śmiech).

Wbrew pozorom bardziej zadowolony jestem z pierwszej połowy, kiedy byliśmy lepiej poukładani. W drugą część źle weszliśmy, było naszą ewidentną winą, że dopuściliśmy do rzutu wolnego, z którego padła druga bramka. Być może Flota już uwierzyła, że jest po meczu, ale moi chłopcy się nie podłamali i po raz kolejny pokazali z dobrym skutkiem, że Dąb zawsze walczy do końca. Życzę Flocie, aby wróciła na swoje miejsce, minimum w I lidze.

Skład Dębu Dębno: Andrzej Swakowski, Artur Korman (63 Mateusz Żugaj), Dawid Olszewski, Mateusz Niedźwiecki, Wojciech Wiśniewski, Roman Majchrzak, Damian Kuśnierczak (58 Kacper Kreft), Paweł Majewski, Seweryn Wrzeszcz, Jakub Stefański (72 Piotr Płuska), Łukasz Jackowski (86 Przemysław Kowalski).

źródło: MKS Flota

Zobacz także...