5 pomysłów na prezent na Dzień Matki

26 maja to wyjątkowy dzień w Polsce. Większość dzieci i bardzo wielu dorosłych stara się wtedy obdarować swojej mamy wyjątkowymi prezentami. Najczęściej to laurki, kwiaty i słodycze. Warto jednak pomyśleć czasami o niestandardowym podarunku. Podpowiadamy kilka pomysłów.

Miłość do naszych mam można okazywać na wiele sposobów. Jednym z nich są życzenia i prezenty w Dzień Matki. Nie muszą to być jednak tradycyjne upominki jak kwiaty czy słodycze.

– Prezenty z okazji Dnia Matki są coraz częściej oryginalne i wyrafinowane. Wiele osób chce w sposób niekonwencjonalny uczcić trud matczynej opieki. Chociaż liczą się przede wszystkim pamięć i gest, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby na Dzień Matki przygotować wyjątkowy prezent mamom w każdym wieku – mówi przedstawiciel TAKTO Finanse (pożyczki online). – Wszystko zaczyna się od pomysłu. Warto wziąć pod uwagę nawet niekonwencjonalny projekt. Oczywiście trzeba mu zapewnić finansowanie. Można wtedy skorzystać na przykład z oferty firm pożyczkowych, które coraz częściej oferują wysokokwotowe pożyczki na raty – podkreśla specjalista TAKTO Finanse.

  1. Wycieczka

Wiele osób marzy o dalekich wycieczkach i zwiedzaniu najbardziej znanych na świecie miejsc. Podobnie jest w przypadku mam. Dlaczego nie zrealizować tego marzenia? Dzień Matki może być doskonałym pretekstem, aby wysłać mamę w wymarzoną wycieczkę. Najłatwiej przy tym posiłkować się ofertą biur podróży, które proponują tak wiele destynacji, że na pewno znajdziemy wśród nich wycieczkę do wymarzonego przez mamę miejsca. Do tego biuro podróży zapewni dotarcie na miejsce oraz zakwaterowanie i inne atrakcje. Cena takiego prezentu może być różna, wahając się od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od tego, czy wybierzemy wyjazd krajowy, czy zagraniczny. Do tego na koszt wpływa także standard pobytu i zapewniane atrakcje.

  1. Wizyta w SPA

Dobrym pomysłem na prezent dla zapracowanej, zmęczonej mamy może być dzień w SPA. Nie zapominajmy, że od bycia mamą nie bierze się urlopów i troska nie ustaje, nawet gdy dzieci dorosną. Wizyta w SPA pozwoli skutecznie odpocząć, zregenerować siły, a przy okazji umożliwi mamie zadbanie o siebie pod okiem specjalistów i zyskanie czasu tylko dla siebie. Planując taki prezent, możemy znaleźć zarówno tańsze pakiety zabiegów pielęgnacyjnych, jak i bardzo rozbudowane programy regeneracyjne i relaksacyjne. Warto zastanowić się, jaki rodzaj zabiegów preferuje dana pani, co mogłoby sprawić jej największą przyjemność i pod tym kątem wybierać ofertę SPA. Cena takiego prezentu waha się od stu do ponad tysiąca złotych.

  1. Biżuteria

Biżuteria doskonale sprawdza się zawsze jako atrakcyjny prezent dla kobiety. Można bez problemu obdarowywać panie wyrobami jubilerskimi bez względu na okazję. Biżuteria może być zatem dobrym pomysłem również na Dzień Matki. Decydując się jednak na takie rozwiązanie, trzeba poznać dobrze gust mamy. Chodzi przecież o to, aby podarowana biżuteria była noszona i używana, a nie leżała w szufladzie. Możemy kupić równie dobrze wyroby ze złota, jak i srebra. Bardzo popularne jako prezent dla mam są gustowne naszyjniki i eleganckie bransoletki, chociaż wiele osób decyduje się także na zakup pierścionka. Koszt takiego prezentu w zależności od rodzaju biżuterii może wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

  1. Sesja zdjęciowa

Oryginalnym pomysłem na prezent może być wspólna z mamą sesja zdjęciowa. Oczywiście nie chodzi tu o szybkie selfie czy wykonanie kilku fotografii w zaciszu domowym. Warto zdecydować się na zdjęcia zrobione przez profesjonalistę w odpowiednio przygotowanym atelier lub w precyzyjnie dobranym plenerze. Taka sesja może być okazją do pokazania nowego, nieoczywistego oblicza mamy, a przy tym będzie dobrą zabawą i wspaniałą pamiątką. To także idealny sposób na spędzenie wspólnego czasu w Dzień Matki. Można razem pozować, przebierać się, żartować. Taka sesja zdjęciowa zostanie na długo w pamięci. Trzeba jednak przygotować na jej sfinansowanie kilkaset złotych.

 5. Wymarzony kurs

W każdym wieku kobiety chcą poszerzać swoje umiejętności. Młode mamy częstą chcą rozwijać się, zdobywając wiedzę, która pozwoli im na lepszą karierę zawodową, na lepszą opiekę nad dzieckiem itd. Starsze panie często z rozrzewnieniem wspominają, że chciały przed laty zdobyć taką czy inną umiejętność, ale nie miały na to czasu, środków czy odwagi. Dobrym prezentem na Dzień Matki może być zatem wykupienie wymarzonego przez mamę kursu. Jego wybór musi jednak zależeć od zainteresowań obdarowanej. To może być równie dobrze kurs komputerowy, sushi, florystyki, jak i kurs prawa jazdy czy nurkowania. Każda z mam ma przecież własne zainteresowania i pasje. Cena wymarzonego kursu może się wahać od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Chociaż w Dniu Matki liczy się przede wszystkim pamięć i okazanie miłości mamie, warto ją również zaskoczyć oryginalnym, niebanalnym prezentem. Możliwości jest tak naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszej inwencji i pomysłowości.

Zobacz także...