Patriotyczna manifestacja uczniów i nauczycieli SP 2

30 kwietnia 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębnie zorganizowała happening z okazji Święta Flagi, który obchodzimy 2 maja. Happening poprzedzono różnorodnymi akcjami, w tym  warsztatami zorganizowanymi przez p. A. Wierzbicką podczas których uczniowie klas 1A i 1B wraz z uczniami klas 3A i 3F w atmosferze wzajemnej przyjaźni i współpracy wykonywali  biało – czerwone flagi oraz kontur „małego Polaka” wpisując w nań najcenniejsze przymioty narodowe.

Klasa 4A  pod opieką wychowawcy wyklejała flagi narodowe, klasy siódme szkoły podstawowej i drugie gimnazjalne duże biało – czerwone flagi, natomiast klasy trzecie oddziałów gimnazjalnych przygotowały balony w tych samych barwach. Tak wyposażona społeczność szkolna przystąpiła do wesołego świętowania. Uroczystość rozpoczęto apelem prowadzonym przez Kasię Blicharz i Michała Wołącewicza, którzy zapoznali z historią naszych barw narodowych i  młodą  historią Święta Flagi.

Pierwszoklasiści zaprezentowali wcześniejsze wytwory swoich prac wskazując najlepsze cechy Polaka. Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystym biało – czerwonym pochodzie ulicami naszego miasta, w trakcie którego uczestnicy oraz mieszkańcy miasta wysłuchać mogli okolicznościowych wierszy czytanych przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Wielką rolę w bezpieczeństwie pochodu odegrała dębnowska Straż Miejska, której organizatorzy pragną serdecznie podziękować.

Ł.Lewandowski, M.Umińska, A.Wierzbicka-organizatorzy

Zobacz także...