Wyszarpane zwycięstwo Dębu Dębno!

Dąb Dębno

Piłkarze Dębu Dębno na zwycięskiej ścieżce! Podopieczni trenera Gracjana Wierzbickiego w ubiegłą sobotę rozegrali ligowe spotkanie z Błękitnymi II Stargard, a dzięki dramatycznej końcówce pokonali rywala 4-3.

Dąb Dębno prowadził do przerwy po trafieniu Damiana Kuśnierczaka. Po przerwie goście ze Stargardu wyprowadzili trzy ciosy, a dwa gole Roberta Gajdy i jeden Onyszczuka spowodowały, że to Błękitni prowadzili 3-1. To jednak nie koniec, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Seweryn Wrzeszcz, przez co dębnianie musieli kończyć mecz w dziesięciu.

Przy Gorzowskiej nikt nie miał jednak zamiaru składać broni. Trafienia Artura Kormana i Pawła Majewskiego z rzutu karnego spowodowały wyrównanie wyniku, a nokautujący cios w ostatnich minutach zadał Dawid Olszewski, zapewniając Dębowi trzy punkty!

Wypowiedź trenera Gracjana Wierzbickiego: Minął dla nas bardzo ważny tydzień. Graliśmy trzy mecze w przeciągu siedmiu dniu. Marzyliśmy o zdobyciu 9 punktów, ale wiedzieliśmy, że nikt nie dam nam im za darmo. Zdobyliśmy całą pulę, jesteśmy bardzo szczęśliwi, tym bardziej, że zwycięstwo z Błękitnymi przyszło w niesamowitych okolicznościach. Grając w dziesięciu, przegrywając 1-3, podnieśliśmy się z kolan i pokazaliśmy po raz kolejny, że nie wolno spisywać nas na straty. Jesteśmy świadomi, że musimy dalej ciężko pracować i nie pozwolić, żeby cztery wygrane poszły na marne. Od poniedziałku skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu do sobotniego meczu w Chojnie. Zrobimy wszystko, żeby Dąb się utrzymał. Wielkie brawa dla zawodników z mecz z Błękitnymi, zostawili serce na boisku. Mamy nadzieję, że kibice są zadowoleni, bo to w głównej mierze dla nich gramy.

Skład Dębu Dębno: Swakowski, Korman, Majewski, Wrzeszcz, Vasylenko, Żugaj (Trybel), Wiśniewski, Jackowski (Płuska), Olszewski, Majrzchak (Laska), Kuśnierczak (Niedźwiecki).