Wyniki 45. Maratonu Dębno

Maraton Dębno 2018David Kiprono Metto z Kenii został zwycięzcą 45. Maratonu Dębno. Kenijczyk ukończył zawody z czasem 02:14:48. Mistrzynią Polski w maratonie została natomiast Karolina Pilarska z Mety Lubliniec.

Kenijczyk wyprzedził swojego rodaka Boniface Nduvę o ponad minutę. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został natomiast Wladislav Pramau z Białorusi. Najlepszym Polakiem na mecie był Mateusz Sala. Na wysokim, piętnastym miejscu sklasyfikowany został Łukasz Hryciuk z Dębna.

Wśród kobiet pierwsza na miecie była Iryna Somava z Białorusi, wyprzedzając Kenijkę Matebo Chemisto. Wicemistrzynią Polski została Karola Waśniewska, a na trzeciej lokacie znalazła się Arleta Meloch z Olimpii Grudziądz. Nieoficjalnie bieg ukończyło blisko 2300 maratończyków.

Szczegółowe wyniki możecie sprawdzić TUTAJ.