Dąb wyeliminował 4-ligowca w Pucharze Polski!

stadion miejski dąb dębno

Piłkarze Dębu Dębno awansowali do V rundy okręgowego Pucharu Polski. Zespół pod wodzą trenera Gracjana Wierzbickiego wygrał na własnym obiekcie 3-1 z IV-ligowym Jeziorakiem Szczecin.

Dębnianie objęli prowadzenie w 23. minucie za sprawą trafienia Remigiusza Pastwy. W drugiej połowie mieliśmy już 2-0 dla gospodarzy, a tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Żugaj. Jeziorak odpowiedział w 65. minucie, kiedy do siatki trafił Patryk Gawiński. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Dębu Dębno, a z trafienia mógł cieszyć się Dawid Olszewski.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się wygrać pucharowy mecz z Jeziorakiem, bez względu na to, w jakim składzie personalnym zagrały ten mecz oba zespoły. Potrzebowaliśmy zwycięstwa, żeby psychicznie odbudować się po sobotniej tragedii w Policach. W tym trudnym momencie musimy być zjednoczeni. Teraz skupiamy sie już na sobotnim spotkaniu z Mierzynianką, tylko zwycięstwo przybliży nas do utrzymania w lidze – powiedział nam trener Gracjan Wierzbicki.

Skład Dębu Dębno: Andrzej Swakowski (46′ Artur Paczewski) – Patryk Trybel, Artur Korman, Mateusz Niedźwiedzki, Kacper Kreft – Przemysław Kowalski, Mateusz Żugaj, Wojciech Wiśniewski, Jakub Stefański, Dawid Olszewski – Remigiusz Pastwa.