Wywiad z trenerem Dębu Dębno

Dąb Dębno

fot. własne

Piłkarze Dębu Dębno w sobotę zainaugurują zmagania w rundzie wiosennej klasy okręgowej. Podopieczni trenera Gracjana Wierzbickiego zmierzą się z faworyzowanym Chemikiem Police. Przeczytajcie naszą rozmowę ze szkoleniowcem.

Czy długo zastanawiałeś się nad propozycją objęcia posady trenera w Dębie Dębno?

Propozycja objęcia funkcji trenera w Dębnie zbiegła się z brakiem stabilizacji w klubie, w którym byłem poprzednio. Propozycję tą omawialiśmy wspólnie z działaczami na kilku spotkaniach. Było dużo kwestii, w których musieliśmy dojść do porozumienia głównie w kwestii celów krótko i długoterminowych.

Jakim doświadczeniem trenerskim możesz pochwalić się na dziś?

Nie oszukujmy się moja droga jako trenera dopiero się zaczyna. Dużo pracy i nauki przede mną, myślę jednak że moja determinacja i zaangażowanie chęć rozwoju jest na wysokim poziomie . Jestem wychowankiem Odry Wodzisław, która dała mi możliwość współpracowania i podglądania trenerów z Ekstraklasy, od każdego z nich wyciągnąłem bardzo wiele i od tego się zaczęło. Swoje doświadczenie w piłce seniorskiej zacząłem w Celulozie Kostrzyn obejmując stanowisko trenera dwukrotnie. Cały czas staram się rozwijać, wiedzę i doświadczenie łapać od najlepszych w czym pomagają mi odbyte staże u trenerów polskiej ligi np. w Lechu Poznań. Na początku roku miałem przyjemność również odbyć staż w lidze portugalskiej. Dużą wiedzę merytoryczną otrzymuję ze szkoleń, które poszerzają moje horyzonty.

Sytuacja Dębu nie jest wesoła. Zespół walczy o utrzymanie. Jak oceniasz szanse?

Sytuacja jest trudna każdy to wie, ale gdybym nie widział szansy na poprawienie sytuacji nie podjąłbym się zadania. Mamy do zdobycia 45 ptk. Wierzę, że wszyscy wspólnymi siłami, zaangażowaniem, determinacją i najważniejsze ciężką pracą osiągniemy wystarczającą liczbę zwycięstw na utrzymanie w rundzie wiosennej. Utrzymanie jest niezbędne, aby skupić się na kolejnych celach i zrobimy wszystko, żeby Dąb wrócił na odpowiednie miejsce w piłce klubowej, na które zasługuje.

Zimą doszło do kilku roszad kadrowych. Kto przyszedł i kto odszedł?

Ruchy kadrowe były niezbędne. Jeśli chodzi o konkrety: Damian Kuśnierczak, Seweryn Wrzeszcz, Artur Korman, Dawid Olszewski, Kuba Stefański, i jeszcze czekamy na certyfikat zawodnika z Ukrainy Maksymiliana Golub-a.

Czego można spodziewać się po nowych zawodnikach w Dębie?

Wierzę, że każdy zawodnik, który jest w klubie jest na wystarczającym poziomie, żebyśmy się utrzymali w lidze okręgowej. Od nowych, ale i starych zawodników na pewno kibice mogą się spodziewać walki o każdy centymetr boiska, jak pozostawienie serca na boisku.

Czy zamierzasz odważnie stawiać na młodych zawodników?

Jasne, to pokazały mecze towarzyskie. We wszystkich tych meczach młodzi zawodnicy z Dębna otrzymali swoja szanse, teraz od nich zależy czy utrzymają odpowiednią formę i utrzymają swoja pozycje w pierwszym składzie.

Przed Wami ciężki mecz na wyjeździe z Chemikiem Police. Nie jesteście faworytem. Z jakim nastawieniem jedziecie do Polic?

Chemik Police jest niekwestionowanym faworytem tego spotkania, ale nie mamy zamiaru jechać do Polic na wycieczkę. Jesteśmy na ostatnim miejscu w tabeli i w każdym meczu mamy zamiar szukać ptk. bez względu na klasę rywala, nie mamy nic do stracenia.

Zobacz także...