Skoki spadochronowe w Szczecinie – wykonaj swoją rezerwację już teraz!

skok-spadochronowy-w-tandemieZawsze marzyłeś o lataniu w przestworzach? Pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie – teraz skoczyć można także w okolicy Szczecina!

Do skoków spadochronowych wcale nie są dzisiaj potrzebne specjalne szkolenia czy treningi. Nie musimy mieć również nienagannego stanu zdrowia. Wystarczy, że wybierzemy skoki tandemowe, które obecnie dostępne są w wielu ośrodkach spadochroniarskich na terenie całej Polski. Jeśli interesują cię takie skoki spadochronowe w Szczecinie, to także możliwe. Sprawdź oferty już teraz i wykonaj rezerwację – dla siebie albo w prezencie dla innej osoby.

Na czym polegaj skoki spadochronowe w tandemie?

Skoki tandemowe to specjalne skoki spadochronowe które opierają się na wykorzystaniu spadochronu nazywanego tandemem. To konstrukcja inna od standardowej, a różni się przede wszystkim swoją większą nośnością – jest w stanie utrzymać jednocześnie dwie osoby.

W skokach tandemowych biorą udział dwie osoby, a mianowicie są to pasażer oraz pilot tandemu. Pilotem tandemu może zostać instruktor spadochroniarstwa, który ma odpowiednie przygotowanie i doświadczenie. To on odpowiada za kwestie techniczne wydarzenia. Pasażerem z kolei może zostać niemalże każdy, kto spełnia podstawowe wymagania. Zatem do doznania uczuć towarzyszących skokom spadochronowym wcale nie musimy być spadochroniarzami!

Skoki w tandemie są przeznaczone niemalże dla każdego, kto odważy się na krok w przestworzach, a także nie ma przeciwwskazań. Główne przeciwwskazania dotyczą zbyt dużego ciężaru (100-110 kilogramów zależnie od używanego sprzętu), a także wybranych jednostek chorobowych jak: ostra niewydolność układów krążeniowego i oddechowego, epilepsja, wrodzona łamliwość kości czy niestabilność kręgosłupa.

Skok w tandemie – poznaj emocje swobodnego spadania!

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów skoku spadochronowego w tandemie jest tak zwane swobodne spadanie. Termin ten odnosi się do spadania bez otwartej czaszy spadochronowej. Trwa od 30 do 60 sekund w zależności od tego, z jakiej wysokości nastąpił wyskok.

Swobodne spadanie przy skoku tandemowym to niesamowita okazja, aby doznać buzującej adrenaliny. To jedna z niewielu okazji, gdy możemy bezpiecznie przekonać się, jak to jest, gdy spadamy z dużej wysokości bez żadnych ograniczeń. Prędkość skoczków dochodzi wtedy do 200 kilometrów na godzinę!

Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu pilot otwiera spadochron i skoczkowie przez kilka minut opadają w kierunku lądowiska. Lądowanie w przypadku skoków tandemowych jest miękkie, dlatego nie musimy obawiać się o jakiekolwiek urazy.

Ile kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Ceny skoków spadochronowych tandemowych wcale nie są takie wysokie, jak może nam się wydawać. W większości ośrodków za skok z 3000 metrów dający 30 sekund swobodnego spadania zapłacimy około 550 złotych. Z kolei za skok z 4000 metrów, który pozwala na swobodne spadanie przez 60 sekund, zapłacimy około 700 złotych.

Dodatkowo możemy zdecydować się również na wykupienie specjalnej usługi – rejestracji naszego skoku tandemowego. To wydatek około 200-300 złotych i w tej cenie otrzymujemy film oraz fotografie z naszego wyczynu. Najlepiej, aby za zebranie materiałów był odpowiedzialny jeszcze jeden skoczek spadochronowy – wtedy ujęcia są naprawdę niesamowite i są wspaniałą pamiątką na długie lata.

Przy rezerwowaniu skoku spadochronowego w tandemie mamy też możliwość zaznaczenia dodatkowej opcji, a mianowicie vouchera upominkowego. Voucher tego rodzaju to kapitalny pomysł na upominek na różne okazje. Gdy go wybierzemy, nie musimy samodzielnie określać terminu skoku – wybierz go osoba, która otrzyma od nas taki niesamowity prezent.

Jeśli interesują cię skoki spadochronowe w Szczecinie, na stronie internetowej http://skacz.pl możesz już teraz zapoznać się bliżej z ofertami ośrodków spadochroniarskich działających w Polsce, a następnie wybrać najlepszą ofertę dla siebie. Rezerwację można wykonać całkowicie przez internet – nie trzeba dzwonić lub dojeżdżać do ośrodka.

Zatem jeśli masz ochotę na adrenalinę lub chcesz zrobić komuś niezapomniany prezent, wybierz skoki tandemowe!

Zobacz także...