Horror Dębu Dębno. Awans w Pucharze Polski!

Dąb Dębno

Piłkarze Dębu Dębno w spotkaniu V rundy Pucharu Polski okręgu szczecińskiego wyeliminowała zespół Piasta Karsko. Po regulaminowym czasie na boisku był remis 3-3, natomiast w dogrywce obie drużyny strzeliły jeszcze po dwie bramki. Dębnianie awansowali po dobrze wykonywanych rzutach karnych.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zawodników Piasta Karsko, którzy już po pierwszej połowie prowadzili 3-0. Dębnianie nie zamierzali się jednak poddawać, dlatego na drugą połowę wyszli z zamiarem odrobienia strat. Najpierw po strzale Majchrzaka, błąd popełnił bramkarz Piasta, a piłkę dobił Kamil Walków.  Chwilę później na listę strzelców wpisał się Łukasz Jackowski, a gola dającego dogrywkę zdobył wspominany Walków. W drugiej części dogrywki biało-zieloni wyszli na prowadzenie za sprawą pięknego uderzenia Łukasza Jackowskiego, ale już chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania, a czerwoną kartką ukarany został Paweł Osowski. Drużyna Dębu mimo wszystko wciąż atakowała, dzięki czemu przed końcem starcia strzeliła piątą bramkę, tym razem na listę strzelców wpisał się Kamil Walków. Gdyby komuś było mało, to Piast znów odpowiedział, doprowadzając do wyrównania.

Sędzia główny zaprosił tym samym zawodników do konkursu rzutów karnych. Te zdecydowanie lepiej wykonywali zawodnicy Dębu, którzy wykorzystali wszystkie próby, a obrona Patryka Koniecko zapewniła dębnianom awans do kolejnej fazy rozgrywek.

PIAST KARSKO 5-5 k.4-5 (3-0) DĄB DĘBNO
Bramki:
Walków x3, Jackowski x2 (Dąb)

Rzuty karne: Walków (+), Jackowski (+), Sadowski (+), M.Rosadziński (+), Majewski (+)

Dąb Dębno: Patryk Koniecko – Paweł Osowski, Paweł Rosadziński, Paweł Majewski, Łukasz Stępniak – Konrad Woźniak, Mikołaj Sadowski – Łukasz Jackowski, Roman Majchrzak, Kamil Walków – Maciej Rosadziński.