Wyjazdowa porażka Dębu. Olimp silniejszy

Dąb Dębno

Drużyna Dębu Dębno w wyjazdowym spotkaniu IV ligi zachodniopomorskiej przegrała na wyjeździe 1-3 z zespołem Olimpu Gościno. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Adam Zalewski, a oprócz niego trafił Paweł Kułakowski. Tymczasem honorowego gola dla Dębu zdobył Roman Majchrzak.

Piłkarze Dębu groźnie zaatakowali na początku spotkania, kiedy po dośrodkowaniu Pawła Osowskiego groźnie główkował Damian Kuśnierczak, jednak pewnie między słupkami interweniował bramkarza Olimpu. Gospodarze odpowiedzieli kilka chwil później, lecz w tym wypadku Witalij Prokop efektowną interwencją uchronił dębnian od straty gola. Gracze z Gościna w pierwszej połowie jeszcze raz zagrozili przyjezdnym, tym razem po centrze trafiając w poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy szczęścia szukali Roman Majchrzak i Łukasz Jackowski, ale żaden z nich nie znalazł sposobu na pokonanie miejscowego bramkarza. Dobrej okazji nie wykorzystał również Damian Kuśnierczak, którego w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. Niewykorzystane sytuacje zemściły się po jednym z dośrodkowań, kiedy Witalija Prokopa pokonał Adam Zalewski. Dębnianie ruszyli do ataku, jednak po kontrataku stracili drugiego gola za sprawą Pawła Kułakowskiego. To jednak nie koniec, ponieważ pod koniec starcia Olimpia dobiła biało-zielonych, tym razem na listę strzelców ponownie wpisał się Zalewski. Podopieczni trenera Marcina Domagały uratowali honor w 88. minucie – Kamil Walków po minięciu rywala podał do Romana Majchrzaka, któremu nie pozostało nic innego, jak pokonanie bramkarza.

OLIMP GOŚCINO 3-1 (0-0) DĄB DĘBNO